Email: biuro@instytutmillenials.pl Telefon: 789 393 636

Kim są Millenialsi?

W roku 2020 pracownicy należący do pokolenia tzw. Millenials (nazywanego też pokoleniem Y) będą stanowili blisko 60% nowo rekrutowanych osób. Już w tej chwili ich obecność w firmach na całym świecie jest mocno zauważalna i zmienia sposób organizacji pracy i prowadzenia biznesu. Millenialsi to pierwsze pokolenie, które wychowywało się w cyfrowym świecie i pierwsze, które przeniosło wiele nawyków z Internetu do świata pracy. Badania wskazują, że mają inne oczekiwania i inny system wartości zawodowych niż poprzednie pokolenia. Są bardziej niecierpliwi, mają też zupełnie inne podejście do work-life balance - a jednocześnie są niezwykle elastyczni i bardzo szybko adaptują się do zmian. Mogą być dla organizacji niezwykłą szansą, albo dużą trudnością - w zależności od tego, jak do nich podejdą przełożeni i starsi współpracownicy.

 

Instytut Millenials powstał, aby pomagać firmom i organizacjom w komunikacji i współpracy międzypokoleniowej. Prowadzimy szkolenia, pozwalające usprawnić relacje między pracownikami różnych pokoleń. Realizujemy badania i audyty “Millenials Ready”, diagnozujące gotowość firm do mądrego wykorzystywania potencjału millenialsów. Doradzamy zarządom i kadrze managerskiej, w projektowaniu bardziej elastycznych, zwinnych struktur organizacyjnych.

 

Nasza działalność opiera się na podejściu evidence based - na szkoleniach przedstawiamy wyłącznie informacje zweryfikowane naukowo, nie powielamy nieprawdziwych mitów o najmłodszych pokoleniach. W naszej bazie wiedzy umieszczamy wiarygodne publikacje na temat komunikacji i zarządzania międzypokoleniowego. W nadchodzących latach jedną z najważniejszych przewag konkurencyjnych w biznesie stanie się zdolność wykorzystania potencjału najmłodszych pokoleń i wypracowane sposoby na unikanie konfliktów związanych z różnicami pokoleniowymi. Chętnie pomożemy Wam ją zdobyć.